طرز تهیه کوکوی لوبیا سبز تبریزی

290

طرز تهیه کوکوی لوبیا سبز تبریزی
اگر در خانواده ای تبریزی به دنیا آمده باشید کوکوی لوبیا سبز (همراه سوپ البته) جزو جدا نشدنی سفره مهمانی های شماست. ارادت ویژه شمال غربی نشینان ایران زمین به لوبیا سبز به قدری است که به انواع و اقسام روش ها در خورشت ها، کوکوها و… لوبیا سبز را می پزند و نوش جان می کنند.لوبیا سبز منبع غنی پتاسیم و دوست خوب مفاصل شماست. سیلسیوم موجود در آن علائم یائسگی در زنان را کم می کند و استخوان های شما را استحکام می بخشد.

 

برگ استادیو

مواد لازم:

لوبیا سبز خرد شده: ۴۰۰ گرم

هویج خرد شده: ۲ عدد متوسط 

سیب زمینی خرد شده: یک عدد متوسط

تخم مرغ: ۳ عدد متوسط

مغز گردوی خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری

زعفران دمکرده: یک قاشق غذاخوری

پیاز داغ: یک قاشق غذاخوری

زرشک: یک قاشق غذاخوری

بکینگ پودر: نصف قاشق چایخوری

زردچوبه، نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

لوبیا سبز، هویج و سیب زمینی را پوست بگیرید و به مکعب های کوچک یک سانتی متری خرد کنید. لوبیا را با یک لیوان آب و یک قاشق چایخوری مخلوط نمک و زردچوبه به مدت ۱۰ دقیقه بپزد.
سپس هویج را اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر مواد را بپزید. حرارت را زیاد نکنید که آب آن کشیده نشود. کمی بعد سیب زمینی نگینی خرد شده را بیفزایید.
بعد از پخت صبر کنید تا مواد سرد شوند که موقع هم زدن له نشوند.

تخم مرغ ها را در ظرفی دیگر شکسته و هم بزنید و گردو و زعفران و زرشک و پیازداغ و بکینگ پودر و نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید و هم بزنید.سبزیجات پخته را به این مواد اضافه کنید و آرام هم بزنید تا مخلوط یکنواختی به دست آورید.

مخلوط را در تابه ای که قبلا روغن در آن داغ کرده اید بریزید و صبر کنید یک طرف کوکو طلایی شود و بعد آن را برگردانید. البته این کوکو همراه با گوشت چرخ کرده نیز به صورت دورنگ تهیه می شود که روش طبخ آن را در هفته های بعدی خواهیم نوشت.

می توانید برای زیباتر شدن کار مقداری از سیب زمینی های نگینی را سرخ کنید و قبل از گرفتن کامل یک سمت کوکو به آن اضافه کنید که موقع برگرداندن قیافه شیک تری به شام خوشمزه بهاری تان بدهد.

 

منبع: iranvig.ir

 

طرز تهیه کوکوی اِشپل

طرز تهیه کوکوی ماهی شیر

طرز تهیه کوکوی ماهی

طرز تهیه کوکوی کدو سبز

طرز تهیه کوکوی ورمیشل

طرز تهیه کوکوی پیازچه

طرز تهیه کوکوی بادمجان کبابی

 

برگ استادیو

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید...