بررسی ساعت جدید اپل + تصاویر

230

بالاخره انتظارها به سرآمد و پس از دو سال گمانه‌زني و انتشار انواع شايعات و اخبار در مورد ساعت‌هوشمند کمپاني اپل، اين کمپاني در جريان برگزاري کنفرانس معرفي محصولات، اپل‌واچ را معرفي کرد که بسياري براي تصميم‌گيري در مورد خريد ساعت‌هوشمند منتظر معرفي اين محصول بودند. با زوميت همراه باشيد تا اين ساعت را از زبان وب‌سايت رسمي اپل مرور کنيم.


اپل در وب‌سايت رسمي خود هدف از توليد اپل‌واچ را تسهيل استفاده از قوي‌ترين و بهترين فناوري‌ها مورد استفاده عنوان کرده است. اين کمپاني اپل‌واچ را پلي جديد در رابطه‌ي انسان‌ها با فناوري خوانده و اين گجت جديد را شخصي‌ترين ابزاري عنوان کرده که اپل تاکنون توليد کرده است.
اپل ابزار‌هاي پوشيدني و به بيان بهتر گجت‌هاي پوشيدني را بسيار متفاوت از گجت‌هايي عنوان مي‌کند که کاربران روي ميز يا کيف خود قرار مي‌دهند، از نظر اپل گجت‌هاي پوشيدني بخشي از شخصيت افراد شده و در واقع در نگاه اول مصرف‌کننده را تعريف مي‌کند. اپل با چنين فلسفه‌اي محصولات خود را در سه‌گروه اصلي براي تناسب با شخصيت خريداران روانه ي بازار کرده که شامل اپل‌واچ معمولي، اسپورت و نسخه‌اي با عنوان EDITION است. همچنين اين ساعت‌هوشمند از نظر ابعاد در دو نسخه توليد مي‌شود که نسخه‌ي کوچکتر داراي طول ۳۸ ميلي‌متر و نسخه‌ي بزرگتر طوي ۴۲ ميلي‌متري دارد.

نسخه‌ي معمولي اپل‌واچ داراي بدنه‌اي از جنس استيل به رنگ خود استيل يا خاکستري، با پوشش صفحه‌ي نمايش سافاير و بندهاي استيلي متنوع است. نسخه‌ي اپل واچ اسپورت داراي بدنه‌اي از جنس آلومينيوم و رنگ خاکستري و نقره‌اي و پوشش صفحه‌ي نمايش تقويت شده‌ي Ion-X است که بندهاي متنوع در رنگ‌هاي متنوع براي سلايق مختلف پيش‌بيني شده است. نسخه‌ي سوم اپل‌واچ اديشن نام دارد که در ساخت بدنه‌ي ساعت از طلاي ۱۸ عيار استفاده شده و اين نمونه در رنگ‌هاي صورتي و طلايي قابل سفارش است. بندهاي اين نسخه از مرغوب‌ترين جنس‌ها و با دقت بالايي توليد شده‌اند.

در کنار ظاهر فيزيکي متنوع ساعت‌ها، اپل رابط‌هاي کاربري متنوعي را براي همخواني با ظاهر ساعت‌هاي خود با اپل‌واچ همراه کرده است. بسياري از نمايه‌هاي موجود براي اپل‌واچ را مي‌توان ويرايش کرده که تغييراتي چون تعويض رنگ، تغيير المان‌هاي نمايشي و اضافه و کم‌کردن المان‌هاي نمايش داده شده را شامل مي‌شود، از اين‌رو مي‌توان ظاهر ساعت‌هوشمند را بسيار تغيير داد که براساس ادعاي اپل تعداد حالات ممکن ۲ ميليون عدد است.

46204_289


اپل بکارگيري فناوري‌هاي پيشرفته در گجتي با ساختار کوچک را منجر به ايجاد چالش‌هاي بزرگي براي تيم طراحي عنوان کرده که اين چالش‌ها خود منجر به ايجاد و بکارگيري راهکارهاي خلاقانه‌اي شده است. از جمله‌ي قابليت‌هاي اين ساعت بايد به وجود اهرم چرخشي اشاره کرد که بيش از يک قرن است که در ساعت‌هاي کلاسيک مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اپل اين اهرم چرخشي را مشابه کليد چرخان نام‌آشناي موجود در آيپاد و مجيک ماوس موجود در مک‌ عنوان کرده است.
اپل يکي از نشانه‌هاي کيفيت ساعت را دقت آن در نمايش زمان مي‌داند و از اين‌رو اپل‌واچ را به فناوري‌هاي مجهز کرده که در ارتباط با آيفون کاربران قادر است زمان را تنها با اختلافي ۵۰ ميلي‌ثانيه از ساعت استاندارد جهاني براي کاربران نمايش دهد. همچنين در صورت تغيير مکان، اپل‌واچ بصورت خودکار ساعت محلي را براي کاربرا نمايش خواهد داد. ساعت اپل زمان را با نمايش اعلانيه‌ها در قالبي ملموس‌تر و شخصي‌تر پيش روي کاربران قرار خواهد داد.

اپل واچ به واسطه‌ي ارتباط با بدن کاربران علاوه بر روش سنتي در نمايش اعلانيه‌ها از روش خلاقانه‌ي ديگري نيز استفاده مي‌کند که در اين حالت پوست کاربران يک تماس جرئي را در زمان دريافت اعلانيه حس خواهد کرد. همچنين قادر است کاربران را به‌روش جديدي که توسط هيچ گجت ديگري امکان‌پذير نيست، به‌يکديگر متصل کند. ساعت اپل از فناوري بهره مي‌برد که طي آن بلندگوهاي کوچک مهندسي شده در زير ساعت‌هوشمند با انتشار امواج صوتي بسيار کوچک بسته به شدت انتقال پيام، حس لمس پوست را به کاربر القا مي‌کند. با استفاده از اين قابليت کاربران مي‌توانند ضربان قلب يکديگر را با اين قابليت حس کنند، بطوريکه با ايجاد ارتباط بين دو ساعت يکي از کاربران مي‌تواند ضربان قلب خود را به ساعت ديگر انتقال دهد و کاربر دوم با احساس اين ضربه‌ها، ضربان قلب را بدون لمس نفر اول و با استفاده از اين فناوري جديد احساس کند. با فشردن کليد موجود در کنار اهرم چرخشي اين ساعت‌هوشمند مي‌توان دوستان خود را مشاهده کرد و با لمس تصوير هر يک با استفاده از روش‌هاي ارتباطي موجود با آ‌ن‌ها تماس پيدا کرد.

46203_889


ساعت اپل قادر است تا شمايي کلي از تمامي فعاليت‌هاي روزانه‌ي انجام شده توسط کاربران را نمايش دهد که تنها از طريق شمارش تعداد قدم‌ها و مسافت پيموده شده توسط کاربر امکان‌پذير نيست. رابط‌کاربري مربوط به نمايش وضعيت حرکتي، سه نوار را در قالب يک حلقه نمايش مي‌دهد که مي‌توان آن را گوياترين و بهترين انگيزه براي تشويق کاربران به انجام حرکت بيشتر خواند. اين سه‌نوار شامل نوار Exercise ،Move‌ و Stand است که هريک براي کاربردهاي مختلفي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. Move کالري‌هاي سوزانده شده، Exercise تعداد دقايقي که کاربر به فعاليت ورزشي پرداخته و حلقه‌ي Stand تعداد دقايقي را که در حال سکون بصورت ايستاده به سر مي‌برد، نمايش مي‌دهد. همچنين اپليکيشن ديگري نيز براي کنترل‌ برنامه انجام تمرينات منظم و هوازي به منظور سوزاندن چربي قرار داده است. اپل‌واچ به‌مرور زمان با يادگيري الگوي حرکتي کاربران، برنامه‌هاي روزانه‌اي را براي رسيدن به اهداف تعيين شده مشخص مي‌کند. اپل‌واچ قادر است تا علاوه بر مسافت طي شده و تعداد قدم‌ها، تعداد پله‌هاي بالارفته را نيز محاسبه کند.

46202_478


وجود تراشه‌ي NFC به همراه امکان استفاده از سيستم پرداخت Apple Pay قابليت خريد آسان از ۲۲٫۰۰۰ هزار فروشگاه پشتيباني کننده از اين فناوري را تنها با به‌همراه داشتن ساعت‌هوشمند اپل امکان‌پذير مي‌کند.

اپل براي ساعت‌هوشمند خود از يک تراشه‌ي مجتمع استفاده کرده که همه‌ي قطعات الکترونيکي موجود روي آن قرار گرفته است و هدف از آن جمع‌آوري تمامي ماژول‌ها روي يکديگر است که از انواع آسيب‌ها حفظ مي‌کند.

اپل براي شارژ ساعت‌هوشمند خود نيز از فناوري MagSafe و شارژ بي‌سيم القايي استفاده مي‌کند که هدف از آن تسهيل شارژ کردن اپل‌واچ است.

صفحه‌ي نمايش مورد استفاده در اپل‌واچ نيز از نوع رتينا بوده و وضوح تصوير بالايي دارد. همچنين اپل براي محافظت از اين صفحه‌ي نمايش از پوشش ياقوت کريستال بهره برده که آن را در برابر انواع ضربات بيمه کرده است. اين صفحه‌ي لمسي علاوه بر تشخيص لمس ميزان فشار وارد شده را نيز شناسايي کرده و براساس آن و فشار وارد شده در قبال آن عکس‌العمل نشان مي‌دهد. همچنين اين صفحه‌ي نمايش قابليت چند لمسي را نيز پشتيباني مي‌کند که با فشردن دو انگشت روي آن مي‌توان ضربان قلب را از طريق سنسور ضربان سنج در زير ساعت محاسبه کرد.

مجله خبری شبره

منبع: صبحانه آنلاین

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید